1 تیر 1396

حضور دانش آموز نیکان افتخار در مسابقات جهانی رباتیک

مولف: نازی و حمید   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

 
پایان کار کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور تایوان با کسب 6 مقام مختلف دانش آموزی و دانشجویی

در آخرین روز از رقابت های بیست و دومین دوره مسابقات جهانی رباتیک فیرا در کشور تایوان، نمایندگان کشورمان خوش درخشیدند. به گزارش روابط
عمومی کاروان جمهوری اسلامی ایران به این رقابت ها، صبح امروز و در پایان رقابت های تیم ها در بخش های دانش آموزی و دانشجویی، تیم های ایرانی حاضر در این مسابقات موفق به کسب عناوین مختلف جهان شدند.

سروش صادق نژاد، عضو هیئت رئیسه فدارسیون جهانی رباتیک فیرا در این خصوص افزود: در بخش رقابت های دانش آموزی و در لیگ ربات های انسان نمای دانش آموزی دانشگاه صنعتی امیرکبیر AUTMan موفق شد در رقابت با سایر رقبای خود از سایر کشورها به مقام قهرمانی این رقابت ها برسد. در این لیگ تیمی از کشور تایوان به مقام دوم دست یافت.

در بخش لیگ مدیریت بحران دانش آموزی (DRC-Explorer) تیم رباتیک دانش آموزی آرمان از موسسه فرهنگی آموزشی آرمان از شهر مشهد موفق به کسب مقام قهرمانی و تیم رباتیک دانش از دبیرستان دوره اول دانش قلهک موفق به کسب مقام دوم گردید.

رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) افزود: در بخش دانشجویی نیز در لیگ ربات های پرنده، تیم cyrus از دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج موفق شد در رقابت با حریفان خود به مقام دوم این مسابقات در این لیگ دست یابد. وی افزود: در روز گذشته نیز تیم رباتیک دانش از دبیرستان دوره اول دانش قلهک موفق شده بود در لیگ عملیات غیرممکن مقام قهرمانی و تیم رباتیک آرمان از موسسه فرهنگی آموزشی آرمان مقام سوم همین لیگ را کسب نمایند.

رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) افزود: بیست و دومین دوره رقابت های جهانی رباتیک فیرا، از تاریخ 1 الی 5 شهریور ماه سال 96 و با حضور 106 تیم دانش آموزی و 65 تیم دانشجویی از کشورهای مختلف دنیا در شهر گائوشونگ کشور تایوان برگزار گردید. بیست و سومین دوره مسابقات جهانی رباتیک فیرا 2018 نیز سال جاری در کشور دانمارک برگزار می گردد.

مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران)
 

تعداد مشاهده (308)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مطلب "حضور دانش آموز نیکان افتخار در مسابقات جهانی رباتیک"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید